Kalpler

Siyah kalp anlamı ?

Siyah Kalp Anlamı Nedir?

Sosyal medya üzerinden kullandığımız birçok emoji aslında tek başlarına derin anlamlar içermektedirler. Bazen cümleler boyunca anlatılmak isteneni sadece tek bir emoji ile anlatmak mümkündür. Bu yüzden bu simgeleri neredeyse hepimiz sıklıkla hayatımız içerisinde kullanırız. Hatta artık sosyalleşmek amacı dışında iş için yapılan görüşmelerde dahi sıklıkla emoji kullanımına rastlanmaktadır. Bu yüzden emojilerin anlamı büyüktür. Ancak siyah kalp simgesi bu kadar sık kullanılan bir simge değildir. Yine de bazı özel durumlarda bu simgenin kullanıldığını görebiliriz. Peki, siyah kalp anlamı nedir?

siyah kalp anlamı
siyah kalp anlamı

Siyah Kalp Ne Demek?

Sosyal medya veya sohbet uygulamaları üzerinden çok sık karşılaşmadığımız bu emojinin derin anlamlar içerdiğini belirtelim. Özellikle olumsuz veya kötü sonuçlanmış olaylar için kullanılan bu emojinin farklı kullanım alanlarına göre farklı anlamlar içerebileceğini belirtelim. Bu anlamları sırasıyla başlıklar halinde yazımızda inceleyeceğiz.

Siyah Kalp Ne İfade Eder?

Genelde olumsuz anlam taşıyan siyah kalp simgesini görmekten kimse pek haz etmez. Ancak bazı özel durumlarda sayfalar dolusu anlatılmak istenen ifadeleri tek başına karşı tarafa aktarabilmenin yollarından birisi de siyah kalp simgesidir. Anlatılmakta zorlanan ancak yine de kendimizi ifade etmek istediğimiz durumlarda kullandığımız bu emojinin hangi anlamlara geldiğini hep beraber inceleyelim.

Aşk Acısı

İnsan ilişkileri karmaşıktır. Bazen her şey yolunda giderken bazı aksaklıklar meydana gelir ve ilişkiler istenmeyen sonuçlar doğurur. Özellikle çok değer verilen sevgililerin veya eşlerin ayrılığı büyük üzüntü ve kederi de beraberinde getirir. Bu duyguları ifade etmek içinse siyah kalp kullanımı oldukça yaygındır.

Üzüntü ve Moral Bozukluğu

Herkesin hayatında moral bozukluğu yaşadığı, üzüldüğü olaylar meydana gelmiştir. İşte böyle durumlarda insanlar üzüntü ve kederlerini paylaşmak isterler. Genelde bu paylaşım alanı ise sosyal medya olur. Moralinizin bozuk olduğu bir zamanda kullandığınız bu simge birçok ifadeyi de beraberinde getirir.

Bu Emojiyi de Merak Ediyor musun :)  Mavi kalp anlamı ?

Hayallerin Suya Düşmesi

Hayal kurmak bir nevi insan olmanın da beraberinde getirdiği özelliklerden birisidir. Hepimiz bazı hayaller kurar ve planlarımızı ona göre yaparız. Ancak her zaman işler istediğimiz gibi gitmez. Bazen bu planlarımız büyük olumsuzlukları da beraberinde getirir. İşte böyle hayal kırıklıklarını ifade etmek için siyah kalp kullanımı oldukça yaygındır.

Sağlık Sorunları

İnsanın en büyük hazinesi sağlığıdır derler. Ancak her zaman bu hazineyi korumak pek mümkün değildir. Sağlık problemleri ve hastalık gibi konularda sosyal medya üzerinde sıklıkla siyah kalp simgesinin kullandığı görülmektedir.

Kara Komedi

Kara komedi genel olarak ciddiyet içeren din, siyaset, savaş, hastalık, cinayet vb. olumsuzluklar içeren konuları, farklı bir bakış açısıyla mizahi olarak ele almaktır. Bu paylaşımlar genelde güldürürken, düşündüren yapıda olurlar. Sosyal medya üzerinde yapılan kara komedi paylaşımlarında ise siyah kalp simgesinin sıklıkla kullanıldığı görülmektedir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı