Kalpler

Mor kalp anlamı ?

Mor Kalp Anlamı Nedir?

Mor kalp anlamı nedir ? Teknoloji ve internet dünyasının gelişmesiyle birlikte bunların kullanım amaçları da gün geçtikçe değişkenlik gösterebiliyor. İnsanlar özellikle iletişim kurmak, hayatlarını yansıtmak amacıyla sosyal medya sitelerini kullanıyor. Bu sitelerin yazılı olmasa da bazı kuralları ve farklı kullanımları bulunuyor. Şüphesiz bu farklı kullanımların en çok görüldüğü alan ise emojiler oluyor. Bu yazımızda sizlere sıklıkla kullanılan mor kalp emojisi ve bu simgenin hangi anlamlara geldiğine değineceğiz.

mor kalp anlamı
mor kalp anlamı

Mor Kalp Ne Demek?

Sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları üzerinde sıklıkla kullanılan bu kalp simgesinin, genel anlamda “Sevgi” durumunu ifade ettiğini neredeyse herkes biliyordur. Ancak bazı farklı kullanımlarda bu simgenin farklı farklı anlamlara gelebileceğini de unutmamak gerekiyor. Emoji paketlerinde bulunan pek çok farklı kalp simgesinin özellikle renkleri burada önem arz ediyor. Peki, mor kalp ne anlama gelir?

Mor Kalp Ne Anlama Gelir?

Farklı renklerde bulunan kalp simgeleri arasında mor kalp diğerlerinden farklı olarak ayrılmıştır. Mor renginin temsil ettiği anlamları, beraberinde sevgiyle pekiştiren bu harika simgenin ne anlama geldiğini çözmek için fazla düşünmeye gerek yok aslında. Mor asaleti ve zenginliği temsil etmenin yanında aynı zamanda tutkunun ve romantizmin rengi olarak da kabul edilir. Özellikle tutkulu bir şekilde sevgi duyduğunuz kişilere gönderebileceğiniz bu simge ile kendinizi rahatlıkla ifade edebilirsiniz.

Mor Kalp Ne İfade Eder?

Bu simge aslında birçok benzer simge gibi kullanıldığı yere göre farklı anlamlara gelebilmektedir. Kalp simgesinin sevgiyi ifade ettiğini daha önce belirtmiştik. Ancak bu kalplerin renkleri ve kullanıldığı yere göre farklı duyguları ifade edebileceğini de belirtmemiz gerekiyor. Peki, mor kalp ne ifade eder?

Lüks Yaşamın Simgesi Mor Kalp

Sosyal medya üzerinde gezinirken lüks yaşamı konu edinen sayfalarda veya bu yaşantısını yansıtan içerikleri paylaşan kişilerin, açıklama kısmında sıklıkla mor kalp simgesi kullandığını görebilirsiniz. Burada anlatılmak istenen duygu lükse ve lüks yaşama duyulan sevgidir.

Bu Emojiyi de Merak Ediyor musun :)  Mavi kalp anlamı ?

Yaralı Askerlere Sevginizi İfade Edin

Sosyal medya üzerinde yaralanan askerlerin paylaşımları veya haberlerinde mor kalp simgesinin sıklıkla kullanıldığını görebilirsiniz. Özellikle ABD üzerinde bu duruma daha çok şahit olmak mümkündür. Ancak ülkemizde de bu tarz paylaşımlarda mor kalp simgesi kullanılarak bu askerlere sevgi ifade etmek ve destek sunmak git gide yaygınlaşmaktadır.

Asalet, Şefkat ve Romantizmi İfa Eder

Mor kalbin paylaşımlara kattığı anlamlar arasında asalet ve şefkat de vardır. Asil bir sevgi ve şefkat belirttiğiniz kişilere bu simgeyi göndererek onların yüzünde bir tebessüme sebep olabilirsiniz. Özellikle annelerinize göndereceğiniz mor kalp simgesi ile saf asalet, şefkat ve sevgin beslediğinizi ifade edebilirsiniz. Aynı zamanda tutkulu bir şekilde aşk duyduğunuz sevgilinize karşı romantizm içerene bir mor kalp kullanımı oldukça şık duracak ve güzel anlamlar içerecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı