Kalpler

Mavi kalp anlamı ?

Mavi Kalp Anlamı Nedir?

İnternetin hayatımızın bir parçası olması ile farklı anlamlar içeren, farklı internet kültürleri de diyebileceğimiz imgelerde ortaya çıkmaya devam ediyor. Özellikle sosyal medya alanında karşılaşacağınız birçok ifadeye sürekli olarak yeni anlamlar yüklenebiliyor. Bu anlamlar genel olarak ortak noktayı bulsalar bile farklı anlamlar da içerebiliyorlar. İşte mavi kalp emojisi de bunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Peki, mavi kalp anlamı nedir?

mavi kalp anlamı
mavi kalp anlamı

Mavi Kalp Ne Demek?

Sosyal medyada sıklıkla kullanılan mavi kalp birçok anlam ifade edebilmektedir. Genel olarak kalp simgesinin “Sevgi” olarak ifade edildiğini söyleyebiliriz. Ancak bu kalp simgesinin her bir rengi farklı anlamları da içerisinde barındırabiliyor. Bu yazımızda mavi kalp emojisinin hangi anlamlarda ve ne şekillerde kullanıldığına değineceğiz.

Otizm Hastalığına Dikkat Çekmek

Dünya üzerinde sık rastlanan gelişimsel bir hastalık olan otizm için sosyal medya üzerinden sürekli olarak destek kampanyaları düzenlenmektedir. Doğuştan gelişen bu hastalığa, ülkemiz üzerinde de büyük bir destek gösterilir. Bu anlamda sosyal medya üzerinden yapılan destek ve farkındalık çalışmalarında mavi kalp simgesine oldukça sık rastlanılır.

Su Sporlarına Duyulan İlgi

Yazımızın başlarında kalp simgesinin genel olarak sevgi ve aşkı temsil ettiğini belirtmiştik. Su sporları denildiği zaman da sanırım herkesin aklına mavi renk gelmektedir. Bu yüzden ülkemiz üzerinde de büyük ilgi duyulan su sporlarına ilgiyi ve sevgiyi ifade etmek için sosyal medya üzerinden sıklıkla bu emojinin kullanıldığını görebiliriz.

Platonik Aşkların İfadesi

Bazı durumlarda karşı cinse duyulan ilgiyi ifade etmek oldukça zor olabilmektedir. Dünya üzerinde bu anlamda sosyal medyanın bizlere sunduğu faydayı sanırım herkes tahmin edebiliyordur. Zira duyguları konusunda kendini ifade edemeyen kişiler sosyal medya üzerinden yapılan mesajlar ve yorumlar ile bunu kolaylıkla ifade edebiliyorlar. Ancak bazı durumlarda mesajlaşmak da çare olmayabiliyor. Böyle bir durumda karşı cinsin bir paylaşımına bırakılan mavi kalp simgesi platonik aşkı ifade etmektedir. Eğer karşı tarafta bunun anlamını bilerek size bir mavi kalp bırakıyorsa, bu demektir ki duygularınız karşılıklı olabilir. Tebrikler.

Bu Emojiyi de Merak Ediyor musun :)  Siyah kalp anlamı ?

Kuvvetli Aile Bağlarının İfadesi

Özellikle birbirleri olmadan yapamayacak kadar yakın olan, samimi ailelerin sosyal medya üzerinden sıklıkla birbirlerine mavi kalp gönderdiklerini görebiliriz. Bu çoğu zaman samimi, sıcak ve güven dolu bir aile bağlarının olduğunu ifade etmektedir. Mavi kalp zaten güveni ifade ettiğinden dolayı, anlamı bilinmeden de gönderildiği sıklıkla görülebilir.

Umut Dolu Bir Hayat

Mavi kalp simgesinin güven ve aynı zamanda umut dolu bir hayatı ifade ettiğini belirtebiliriz. Sosyal medya üzerinden yorumlarda veya mesajlarda kullanılan bu ifadenin yanında aynı zamanda durumlarda veya daha kişisel alanlarda kullanılan mavi kalp emojisinin umut dolu ve güzel yarınların beklentisini ifade ettiği söylenebilir. Aynı zamanda böyle bir kullanım güçlü bir karakter yapısına sahip olunduğunu da ifade etmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı