Kalpler

Kırmızı kalp anlamı ?

Kırmızı Kalp Emojisi Nedir?

Kırmızı kalp anlamı nedir ? Akıllı telefon kullanımının artışı ile sosyal medya artık hepimizin hayatının bir parçası haline geldi. Eskiden sadece bir adet ile sınırlı olan sosyal medya hesapları artık kişi başına on hesaba kadar çıkabilmektedir. Durum böyle olunca sosyal medyanın yaygın kullanımı ile hayatımıza bazı yeni iletişim unsurları da girmeye başladı. Bu unsurların belki de en önemlisi emojilerdir. Üstelik farklı anlamlar içeren bu simgeleri sadece sosyal medya hesaplarımızda değil, anlık mesajlaşma uygulamalarında da sıklıkla kullanırız.

 

kırmızı kalp anlamı
kırmızı kalp anlamı

İnternet ile gerçekleştirdiğimiz iletişimlerde ve paylaşımlarda sıklıkla kullandığımız emojilerin her birinin farklı anlamlar içerdiği doğrudur. Çok neşeli olduğunuzu ifade etmek, üzgün olduğunuzu, hasta olduğunuzu ve hatta evlendiğinizi dahi ifade edebilecek anlamlar taşıyan emojilerin olduğu söylenebilir. Sosyal medya paylaşımları ve mesajlaşmalarında sıklıkla kullanılan bu emojilerin her birinin kendine has anlamları vardır. Bu yazımızda “Kalp” emojileri arasında büyük yeri bulunan kırmızı kalp emojisinin ne anlama geldiğini detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Kırmızı Kalp Ne Demektir?

Kalp emojileri genel olarak “Sevgi” ifadesini sağlamak amacıyla kullanılırlar. Ancak görüleceği üzere birçok rengi bulunan bu simgelerin, aslında her renk için farklı bir anlam taşıdığı gerçeği vardır. Kırmızı genel olarak tutku, aşk, sevgi, romantizm gibi duyguları bünyesinde barındıran bir renktir. Tabi neredeyse aynı anlamları içeren kalp simgesi ile bu renk birleştiğinde, bu duyguları ifade edebilmek için başka bir simgeye gerek kalmaz.

Sevginin ve Aşkın Gelenekselleşmiş İfadesi

Kırmızı kalp görüldüğü yerde aslında herkesin aklında neredeyse aynı duygular canlanır. Bu duygular; sevgi, aşk, tutku, romantizm vb. şeklinde ifade edilebilir. Bu duyguları ifade etmek için kırmızı kalp genelde sevgiliye veya eşe gönderilir. Ancak kullanımı bunlarla sınırlı değildir. Kırmızı kalp simgesini çok sevdiğiniz anne veya babanıza, kardeşlerinize, dostunuza, akrabalarınıza vb. birçok sevgi beslediğiniz kişiye duygularınızı ifade etmek amacıyla gönderebilirsiniz.

Bu Emojiyi de Merak Ediyor musun :)  Siyah kalp anlamı ?

Sevgililer Gününün Simgesi: Kırmızı Kalp

Tüm dünya üzerinde heyecanla beklenen ve coşkuyla kutlanan “Sevgililer Günü” gelip çattığında internet üzerinde ve gerçek hayatta birçok alanda kırmızı kalp simgelerini görebilmek mümkündür. Çünkü kırmızı kalp simgesi, sevgililer günü ile neredeyse özdeşlemiş bir simge haline gelmiştir. Bu yüzden bugün geldiğinde hediyelerinizi, paylaşımlarınızı, mesajlarınızı kırmızı kalp simgesiyle süsleyerek, sevgilinize duygularınızı en saf şekilde ifade edebilme imkânınız vardır.

Derin Dostlukları İfade Eder

Kırmızı kalp ile ilgili yanlış bilenen bir genelleme vardır. Kırmızı kalp sadece sevgiliye veya eşe gönderilmez. Derin bağlarınızın olduğu ve olmazsa olmaz dostluklara sahip olduğunuz arkadaşlarınıza da kırmızı kalp ile bu derin duyguları ifade edebilirsiniz. Bu konudaki genelleme son yıllarda oldukça azaldı. Özellikle sosyal medya paylaşımları veya anlık mesajlaşma uygulamaları üzerinden dostlarınız ile birebir kurduğunuz iletişimde, kırmızı kalp göndererek dostlarınızın yüzünde bir tebessüm oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı